Aktualności

12-04-2021

Jak Polacy oszczędzają i inwestują w dobie pandemii?

Życie każdego z nas zmieniło się znacząco z powodu pandemii. Zmieniają się nasze zwyczaje, nawyki, zmienia się także gospodarka. Brak stabilności ekonomicznej wpływa m.in. na to, jak zachowujemy się jako konsumenci. Coraz częściej stajemy przed dylematem - oszczędzać czy inwestować? Co o inwestowaniu myślą Polacy?

Postanowiliśmy sprawdzić jaki stosunek do kwestii oszczędzania i inwestowania mają Polacy w tych niepewnych czasach. W styczniu tego roku przeprowadziliśmy badanie we współpracy z Instytutem Badawczym Kantar. (grupa reprezentatywna 1000 Polaków w wieku powyżej 25. roku życia)

Jak wyglądały odpowiedzi? Mimo rekordowo niskiego oprocentowania Polacy najczęściej umieszczają swoje oszczędności na lokatach bankowych (44%) lub na zwykłych kontach w banku (38%). Jednocześnie 27% ankietowanych uważa, że w czasie niepewności gospodarczej najbardziej opłaca się inwestować w działki i nieruchomości gruntowe.

Czy Polacy słyszeli o możliwości inwestowania w ziemię? Który instrument finansowy uważamy za najbardziej bezpieczny rodzaj inwestycji? Zapraszamy do pełnej analizy badań:

https://grunttoziemia.pl/sprawdzilismy-jak-polacy-oszczedzaja-i-inwestuja-w-dobie-pandemii/

Strona wykorzystuje „pliki cookies”, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie.