Aktualności
03-01-2022

Nowa osada: Osada Lewałd Wielki

Wprowadzamy do naszego portfolio nowy produkt – Osadę Lewałd Wielki z bezpośrednim dostępem do jeziora.

Teren inwestycyjny znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, tuż obok miejscowości Dąbrówno. Oddalony jest 25 km od Ostródy32 km od Iławy oraz 45 km od stolicy Warmii i Mazur – Olsztyna. Charakteryzuje się unikalną lokalizacją w zaciszu lasu, usytuowanego nad jeziorem Dąbrowa Mała. Doskonały dojazd do osady gwarantuje bliskość drogi ekspresowej S7.

Osada składa się z 38 działek budowlanych położonych na pagórkowatym terenie w sąsiedztwie imponującego lasu. Dwanaście z nich posiada bezpośredni dostęp do jeziora. Na terenie osady zlokalizowany jest wspólny teren rekreacyjny z linią brzegową jeziora Dąbrowa Mała. W bliskim sąsiedztwie osady znajduje się również imponujących rozmiarów plaża gminna z pięknym widokiem na jezioro.

O wysokim potencjale inwestycyjnym świadczyć może lokalizacja w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od terenu osady wielu prestiżowych i luksusowych hoteli. Naprzeciwko osady, po drugiej stornie jeziora, wybudowany został dom jednorodzinny – Green Line House, zdobywający liczne nagrody na międzynarodowych konkursach architektonicznych. W gminie znajduje się również rezydencja jednego z byłych prezydentów Polski.

Do terenu Osady prowadzi droga wojewódzka nr 542. Ostatni odcinek to dojazdowa utwardzona droga gminna. Połączenie Osady z pozostałą częścią naszego kraju zapewnia bliskość drogi ekspresowej S7, oddalonej 17 km od terenu inwestycji. Dojazd na teren osady zajmuje nieco ponad 2 godziny z Warszawy i 1,5h z Trójmiasta. Dzięki lokalizacji na trasie S7 może stanowić świetna bazę wypadową w wiele zakątków naszego kraju.

RPWW

ZAKRES Rodzinnego Programu Wzrostu Wartości w Osadzie Lewałd Wielki obejmuje koordynację:

a. na terenie osady:

- przeprowadzenia procedury doprowadzenia przyłącza energetycznego

- budowy wewnętrznej infrastruktury drogowej

- budowy sieci wodno-kanalizacyjnej (dodatkowo)

- budowy ogrodzenia osady (dodatkowo)

b. na wspólnym terenie rekreacyjnym:

- budowy siłowni plenerowej

-  placu zabaw

-  altany grillowej

c. na terenie wspólnej plaży:

- budowy plaży z pomostem

- altana grillowa

Więcej informacji: https://www.youtube.com/watch?v=VNrXoOYBDQA