Aktualności
08-03-2023

Profesor Witold Orłowski na UIZ 2023

Już 20 kwietnia odbędzie się kolejna, druga edycja konferencji dla Inwestorów zorganizowana przez Uniwersytet Inwestycji Ziemskich. W tym roku tematem przewodnim będzie „Inwestowanie w dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej”. W kolejnych wpisach będziemy prezentować sylwetki naszych wyjątkowych Prelegentów.

Profesor Witold Orłowski

Tematem prelekcji prof. Witolda Orłowskiego, ekonomisty, nauczyciela akademickiego i publicysty, będzie podsumowanie makroekonomiczne lat 2020 – 2022.

Witold Orłowski jest profesorem nauk ekonomicznych, profesorem Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, a także głównym doradcą ekonomicznym w PwC Polska. W przeszłości był szefem zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członekiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, przewodniczącym Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, Specjalnym Doradcą Komisji Europejskiej. Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Autor 15 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet. Ostatnio opublikował podręcznik ekonomii dla nastolatków: „Ekonomia dla ciekawych, czyli co zeznał porwany profesor” i uruchomił wraz z partnerami ogólnopolski projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych i średnich www.porwaniprzezekonomie.pl.

Zarejestruj się na UIZ 2023:

Uniwersytet Inwestycji Ziemskich 2023