Aktualności

19-10-2021

Rowerem dookoła Wielkich Jezior Mazurskich

Region, w którym inwestujemy w grunty nieustannie się rozwija, dzięki czemu nasze inwestycje zyskują dodatkowo na wartości. W otoczeniu pięknych jezior powstaje 300-kilometrowa Mazurska Pętla Rowerowa. Unikalny krajobraz, lasy i pagórkowate pola stanowią idealną przestrzeń do rodzinnych wycieczek rowerowych. W ramach projektu oprócz szlaków rowerowych powstaną tereny do wypoczynku, punkty widokowe i Miejsce Obsługi Rowerzystów. Na szlaku oznaczone będą także cenne miejsca przyrodnicze i atrakcje w postaci m.in malowniczego amfiteatru w Mrągowie, pięknej Leśniczówki Pranie czy rezerwatu łabędzia niemego na jeziorze Łuknajno.

Jednośladem podczas przejażdżki będzie można przejechać między innymi przez takie miejscowości jak Węgorzewo, Mrągowo, Ryn i Giżycko. Wycieczkę rowerową można będzie połączyć ze spływem kajakowym czy rejsem po jednym z mazurskich akwenów. Jak powiedział marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin to kolejna w krótkim czasie odsłona polityki proinwestycyjnej samorządu województwa, która ma na celu ochronić gospodarkę regionu przed koronakryzysem

Strona wykorzystuje „pliki cookies”, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, ze zgadzasz się na ich użycie.